Wsparcie procesu rekrutacji

Powszechnie uważa się, że platforma e-learningowa wykorzystywana jest głównie w szkolnictwie. Nic bardziej mylnego – można ją również z powodzeniem wykorzystać w biznesie.

Doskonale sprawdzi się jako wsparcie procesu rekrutacyjnego. Platforma e-learningowa umożliwia tworzenie ofert pracy na podstawie danych dotyczących stanowiska i wymaganych na nim kompetencji, a następnie ich rozpowszechnianie wśród pracowników (w przypadku rekrutacji wewnętrznej) i potencjalnych kandydatów (rekrutacja zewnętrzna). Istnieje również możliwość przeprowadzenia na platformie wstępnych testów weryfikujących kompetencje, na przykład testów językowych.

wsparcie procesu rekrutacji na platformie e-learningowej

Dzięki kolejnej funkcji służącej ocenie procesu rekrutacyjnego, rekrutujący może zbadać efektywność przeprowadzonych czynności w aspekcie jakości stworzonego ogłoszenia pracy, jego rozpowszechniania czy odpowiedzi na ogłoszenie osób zainteresowanych. Platforma e-learningowa umożliwia także archiwizację informacji o procesie rekrutacyjnym, jest więc narzędziem, którego posiadanie warto rozważyć w każdej firmie.

Interesujące?

Porozmawiajmy o zastosowaniu e-learningu w Państwa firmie!
Kontakt