Transkrypcja

Pierwszym krokiem po zalogowaniu jest przejście do panelu administracyjnego. Jest to możliwe po kliknięciu w tym miejscu na czarny pasku u góry. Ten pasek jest widoczny tylko dla osób z uprawnieniami administracyjnymi.

 

Przechodzę do zakładki Platforma LMS a następnie tworzę nowe szkolenie. Wpisuję tytuł, następnie w zakładce ustawienia wybieram odpowiednie opcje w zależności od typu szkolenia.

Z doświadczenia powiem, że najczęściej wykorzystujemy dwa ustawienia;

Wewnętrzny – jeśli chcę mieć pełną kontrolę nad tym kto ma dostęp do szkolenia. W tym przypadku tylko administrator może przypisać poszczególnych uczestników lub całe grupy do szkolenia.

Drugi sposób to ustawienie – Tylko dla zalogowanych – w tym wypadku każda osoba, która posiada login i hasło może się samodzielnie zapisać na szkolenie. W ten sposób możemy zbudować bibliotekę szkoleń na które uczestnicy będą mogli zapisywać się samodzielnie.

Rzadziej wykorzystujemy tryb dostępny bez logowania 

Idealnie sprawdzi się w sytuacji , w której chciałbym  Ten sposób często wykorzystuje się podczas onbordingu czyli szkolenia nowo zatrudnionych pracowników lub jeśli chcemy udostępnić szkolenie demonstracyjne. W przypadku tego trybu raportu aktywności nie będą dostępne, ponieważ osoby nie są zalogowane.

Przy pomocy edytora zawartości dodaję kolejne zagadnienia i tematy.

Kolejna praktyczna wskazówka jeśli szkolenie nie ma zbyt dużo treści mogę wykorzystać tylko zagadnienia i w nich umieścić treści, jeśli jednak jest informacji jest sporo to zagadnienia wykorzystam do grupowania tematów.

Dla przykładu dodam kilka zagadnień a następnie tematy.

W dowolnym momencie mogę zmienić kolejność przeciągając tematy i całe zagadnienia.

Mogę dodać również nagłówki sekcji, które dodatkowo rozdzielą treści.

Z tego miejsca mogę dodać również quizy, ale o tym opowiem trochę później.

Myślę, że najłatwiej będzie zrozumieć tworzenie struktury jeśli pokażę to na przykładzie.

Tutaj jest scenariusz szkolenia jak nagrywać podcasty. Szkolenie składa się z treści do przeczytania, zdjęć i grafik oraz materiałów wideo.

Po wprowadzeniu do platformy całość wygląda w taki sposób.

Jak widać zagadnienia grupują poszczególne tematy i całość tworzy logiczną i łatwo do nawigacji strukturę szkolenia.

Po zakończeniu klikam przycisk opublikuj, aby wszystkie zmiany zostały zapisane, jeśli nie chcę, aby szkolenie było od razu widoczne mogę wybrać tryb prywatny lub szkic.

Po wprowadzeniu kolejnych zmian należy kliknąć przycisk zaktualizuj.

Zobaczmy teraz jak wygląda moje szkolenie dla uczestnika, w tym celu kliknę Pokaż szkolenie. Wygląda dobrze prawda? Powrót do edycji możliwy jest z dowolnego zagadnienia lub tematu klikając skrót na czarnym pasku.

Pomiędzy częściami mogę przełączać się również korzystając ze skrótów Przypisana zawartość, które znajdują się po prawej stronie.

Na koniec mała podpowiedź: warto zwinąć boczny pasek, aby uzyskać więcej miejsca do pracy.